Samid
He's no Bilal Ilyas Jhandir
Nations League Finals:
Semi-finals
Wednesday 6 October: Italy vs Spain (San Siro, Milan, 20:45 CET)
Thursday 7 October: Belgium vs France (Juventus Stadium, Turin, 20:45 CET)
Match for third place (Juventus Stadium, 10 October, 15:00 CET)
Loser semi-final 1 vs loser semi-final 2
Final (San Siro, 10 October, 20:45 CET)
Winner semi-final 1 vs winner semi-final 2
---
World Cup Qualifiers:
Matches kick off at 20:45 CET unless otherwise stated. All times CET.
MATCHDAY 7
Friday 8 October
Group E: Czech Republic vs Wales, Estonia vs Belarus
Group G: Gibraltar vs Montenegro, Latvia vs Netherlands, Turkey vs Norway
Group H: Cyprus vs Croatia, Malta vs Slovenia, Russia vs Slovakia
Group J: Germany vs Romania, Iceland vs Armenia, Liechtenstein vs North Macedonia
Saturday 9 October
Group A: Azerbaijan vs Republic of Ireland (18:00), Luxembourg vs Serbia
Group B: Georgia vs Greece (18:00), Sweden vs Kosovo (18:00)
Group C: Lithuania vs Bulgaria (15:00), Switzerland vs Northern Ireland
Group D: Kazakhstan vs Bosnia and Herzegovina (15:00), Finland vs Ukraine (18:00)
Group F: Scotland vs Israel (18:00), Faroe Islands vs Austria, Moldova vs Denmark
Group I: Andorra vs England, Hungary vs Albania, Poland vs San Marino
MATCHDAY 8
Monday 11 October
Group E: Belarus vs Czech Republic, Estonia vs Wales
Group G: Latvia vs Turkey, Netherlands vs Gibraltar, Norway vs Montenegro
Group H: Croatia vs Slovakia, Cyprus vs Malta, Slovenia vs Russia
Group J: Iceland vs Liechtenstein, North Macedonia vs Germany, Romania vs Armenia
Tuesday 12 October
Group A: Portugal vs Luxembourg, Serbia vs Azerbaijan
Group B: Kosovo vs Georgia, Sweden vs Greece
Group C: Bulgaria vs Northern Ireland, Lithuania vs Switzerland
Group D: Kazakhstan vs Finland (16:00), Ukraine vs Bosnia and Herzegovina
Group F: Denmark vs Austria, Faroe Islands vs Scotland, Israel vs Moldova
Group I: Albania vs Poland, England vs Hungary, San Marino vs Andorra
Semi-finals
Wednesday 6 October: Italy vs Spain (San Siro, Milan, 20:45 CET)
Thursday 7 October: Belgium vs France (Juventus Stadium, Turin, 20:45 CET)
Match for third place (Juventus Stadium, 10 October, 15:00 CET)
Loser semi-final 1 vs loser semi-final 2
Final (San Siro, 10 October, 20:45 CET)
Winner semi-final 1 vs winner semi-final 2
---
World Cup Qualifiers:
Matches kick off at 20:45 CET unless otherwise stated. All times CET.
MATCHDAY 7
Friday 8 October
Group E: Czech Republic vs Wales, Estonia vs Belarus
Group G: Gibraltar vs Montenegro, Latvia vs Netherlands, Turkey vs Norway
Group H: Cyprus vs Croatia, Malta vs Slovenia, Russia vs Slovakia
Group J: Germany vs Romania, Iceland vs Armenia, Liechtenstein vs North Macedonia
Saturday 9 October
Group A: Azerbaijan vs Republic of Ireland (18:00), Luxembourg vs Serbia
Group B: Georgia vs Greece (18:00), Sweden vs Kosovo (18:00)
Group C: Lithuania vs Bulgaria (15:00), Switzerland vs Northern Ireland
Group D: Kazakhstan vs Bosnia and Herzegovina (15:00), Finland vs Ukraine (18:00)
Group F: Scotland vs Israel (18:00), Faroe Islands vs Austria, Moldova vs Denmark
Group I: Andorra vs England, Hungary vs Albania, Poland vs San Marino
MATCHDAY 8
Monday 11 October
Group E: Belarus vs Czech Republic, Estonia vs Wales
Group G: Latvia vs Turkey, Netherlands vs Gibraltar, Norway vs Montenegro
Group H: Croatia vs Slovakia, Cyprus vs Malta, Slovenia vs Russia
Group J: Iceland vs Liechtenstein, North Macedonia vs Germany, Romania vs Armenia
Tuesday 12 October
Group A: Portugal vs Luxembourg, Serbia vs Azerbaijan
Group B: Kosovo vs Georgia, Sweden vs Greece
Group C: Bulgaria vs Northern Ireland, Lithuania vs Switzerland
Group D: Kazakhstan vs Finland (16:00), Ukraine vs Bosnia and Herzegovina
Group F: Denmark vs Austria, Faroe Islands vs Scotland, Israel vs Moldova
Group I: Albania vs Poland, England vs Hungary, San Marino vs Andorra