Samid
He's no Bilal Ilyas Jhandir
Nations League Finals
Semi-finals
Wednesday 14 June: Netherlands vs Croatia (Rotterdam, 20:45 CET)
Thursday 15 June: Spain vs Italy (Enschede , 20:45 CET)
Third place match
Sunday 18 June: Netherlands/Croatia vs Spain/Italy (Enschede, 15:00 CET)
Final
Sunday 18 June: Netherlands/Croatia vs Spain/Italy (Rotterdam , 20:45 CET)
---
MATCHDAY 3
Friday 16 June 2023
Group B: Gibraltar vs France, Greece vs Republic of Ireland
Group C: Malta vs England, North Macedonia vs Ukraine
Group D: Latvia vs Türkiye, Wales vs Armenia
Group H: Denmark vs Northern Ireland, Finland vs Slovenia (18:00), San Marino vs Kazakhstan
Group I: Andorra vs Switzerland, Belarus vs Israel, Kosovo vs Romania
Saturday 17 June 2023
Group A: Norway vs Scotland (18:00), Cyprus vs Georgia
Group E: Albania vs Moldova, Faroe Islands vs Czechia
Group F: Azerbaijan vs Estonia (18:00), Belgium vs Austria
Group G: Lithuania vs Bulgaria (15:00), Montenegro vs Hungary (18:00)
Group J: Luxembourg vs Liechtenstein (15:00), Iceland vs Slovakia, Portugal vs Bosnia and Herzegovina
MATCHDAY 4
Monday 19 June 2023
Group B: France vs Greece, Republic of Ireland vs Gibraltar
Group C: England vs North Macedonia, Ukraine vs Malta (18:00)
Group D: Armenia vs Latvia (18:00), Türkiye vs Wales
Group H: Finland vs San Marino (18:00), Northern Ireland vs Kazakhstan, Slovenia vs Denmark
Group I: Belarus vs Kosovo, Israel vs Andorra, Switzerland vs Romania
Tuesday 20 June 2023
Group A: Norway vs Cyprus, Scotland vs Georgia
Group E: Faroe Islands vs Albania, Moldova vs Poland
Group F: Austria vs Sweden, Estonia vs Belgium
Group G: Bulgaria vs Serbia, Hungary vs Lithuania
Group J: Bosnia and Herzegovina vs Luxembourg, Iceland vs Portugal, Liechtenstein vs Slovakia
Semi-finals
Wednesday 14 June: Netherlands vs Croatia (Rotterdam, 20:45 CET)
Thursday 15 June: Spain vs Italy (Enschede , 20:45 CET)
Third place match
Sunday 18 June: Netherlands/Croatia vs Spain/Italy (Enschede, 15:00 CET)
Final
Sunday 18 June: Netherlands/Croatia vs Spain/Italy (Rotterdam , 20:45 CET)
---
MATCHDAY 3
Friday 16 June 2023
Group B: Gibraltar vs France, Greece vs Republic of Ireland
Group C: Malta vs England, North Macedonia vs Ukraine
Group D: Latvia vs Türkiye, Wales vs Armenia
Group H: Denmark vs Northern Ireland, Finland vs Slovenia (18:00), San Marino vs Kazakhstan
Group I: Andorra vs Switzerland, Belarus vs Israel, Kosovo vs Romania
Saturday 17 June 2023
Group A: Norway vs Scotland (18:00), Cyprus vs Georgia
Group E: Albania vs Moldova, Faroe Islands vs Czechia
Group F: Azerbaijan vs Estonia (18:00), Belgium vs Austria
Group G: Lithuania vs Bulgaria (15:00), Montenegro vs Hungary (18:00)
Group J: Luxembourg vs Liechtenstein (15:00), Iceland vs Slovakia, Portugal vs Bosnia and Herzegovina
MATCHDAY 4
Monday 19 June 2023
Group B: France vs Greece, Republic of Ireland vs Gibraltar
Group C: England vs North Macedonia, Ukraine vs Malta (18:00)
Group D: Armenia vs Latvia (18:00), Türkiye vs Wales
Group H: Finland vs San Marino (18:00), Northern Ireland vs Kazakhstan, Slovenia vs Denmark
Group I: Belarus vs Kosovo, Israel vs Andorra, Switzerland vs Romania
Tuesday 20 June 2023
Group A: Norway vs Cyprus, Scotland vs Georgia
Group E: Faroe Islands vs Albania, Moldova vs Poland
Group F: Austria vs Sweden, Estonia vs Belgium
Group G: Bulgaria vs Serbia, Hungary vs Lithuania
Group J: Bosnia and Herzegovina vs Luxembourg, Iceland vs Portugal, Liechtenstein vs Slovakia